Z inicjatywy Fundacji Wolność i Demokracja został wydany podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci w Niemczech.
“Z innej bajki”. Podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci w Niemczech.
Zapraszamy Państwa do zaczarowanego świata języka polskiego i kultury polskiej Waszymi przyjaciółmi w jego odkrywaniu będą uczniowie z polskiej szkoły sobotniej w Niemczech: Julia Syreńska, Aleks Smoczyński, Zosia i Kacper Kozłowscy, Bartek Kamiński, a także ich nauczyciel – Jan Twardowski. Nie bez powodu ich nazwiska nawiązują do baśni i legend polskich, ale o tym dowiecie się więcej podczas lektury podręcznika. Razem z bohaterami książki będziecie uczestniczyć w ważnych wydarzeniach z polskiego kalendarza, takich jak np.: Boże Narodzenie, Wielkanoc, Dni Mamy, Taty, Babci i Dziadka, imieniny, urodziny, zakończenie roku szkolnego i innych. Na kartkach tego podręcznika znajdziecie mnóstwo faktów, które sprawiają, że Polska jest znana, lubiana i ceniona na całym świecie, a język polski bardzo ciekawy i łatwy. Poznacie też polskie miasta, zwyczaje i legendy, a także supermoce naszych bohaterów. Będziecie mogli porównać kulturę polską z kulturą niemiecką. Dzięki tym wszystkim wiadomościom nie tylko lepiej zrozumiecie polską rzeczywistość, ale także siebie samych.
Do książki Z innej bajki zostały wydane materiały uzupełniające do podręcznika do nauki języka polskiego w Niemczech, które można pobrać po wypełnieniu poniższego formularza.
Po wypełnieniu formularza będzie można też pobrać nagrania audio do poszczególnych lekcji podręcznika “Z innej bajki”. Podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci w Niemczech.
Podręcznik “Z innej bajki”. Podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci w Niemczech jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0. Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacji Wolność i Demokracja oraz WUW.
Podręcznik powstał w ramach zlecenia przez Kancelarię Senatu zadań w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystywanie utworu pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosownej licencji, o posiadaczach praw oraz o zleceniu zadania publicznego przez Kancelarię Senatu oraz o przyznaniu dotacji na jego wykonanie w 2019 roku.