Inauguracja V. Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2020/2021
W sobotę 28 listopada 2020 punktualnie o godzinie : rozpoczął się I etap V. Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2020/2021 „W drodze do Niepodległości”.
wcześniej na platformie zoom odbyła się uroczysta inauguracja dla uczestników Olimpiady i ich nauczycieli z udziałem:
Dr hab. Tomasza Ciesielskiego – Instytut Historii, Uniwersytet Opolski
Dr hab. Barbary Krysztopy-Czupryńskiej – Instytut Historii UWM w Olsztynie
Dr. hab. Małgorzaty Nossowskiej – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
Dr hab. Piotra Bednarza – Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
ZASADY ORGANIZACJI OLIMPIADY:
I etap Olimpiady – odbywa się on-line bądź w wyznaczonych ośrodkach w kraju zamieszkania i polega na wypełnieniu przez młodzież egzaminu pisemnego w formie testu. Zgłoszenia przyjmują Komisje szkolne.
II etap Olimpiady – odbywa się w wyznaczonych ośrodkach w kraju zamieszkania w zależności od potrzeb, w miejscowościach w których znajdują się konsulaty RP i domy polskie lub on-line. Eliminacje są dwuczęściowe. Część pierwsza to prezentacja samodzielnie przygotowanej pracy, na jeden z tematów wskazanych przez Komitet Główny, część druga to egzamin ustny, przed okręgową komisją egzaminacyjną powołaną przez Komitet Główny.
III etap Olimpiady – odbywa się na terenie Polski lub on-line. Składa się z egzaminu pisemnego w formie testu oraz egzaminu ustnego przed komisją szczebla centralnego powołaną przez Komitet Główny Olimpiady. Na III etap zostają zaproszeni laureaci i finaliści II etapu zgodnie z Regulaminem Olimpiady, wraz z nauczycielami – opiekunami grupy.
ZOBACZ BIEŻĄCE INFORMACJE
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
ORGANIZATORZY:
PARTNERZY:
PATRONAT: