Konkurs dla młodych naukowców rozstrzygnięty

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zgłosić swoją kandydaturę do otrzymania stypendium w ramach Konkursu dla młodych naukowców (projekt: Koordynacja i wsparcie wyższego kształcenia polonijnego na Ukrainie). Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, spotykamy się wszyscy na konferencji w Kijowie 20 września. Gwarantujemy bezpłatne zakwaterowanie i zwrot kosztów podróży. W najbliższym czasie zostaną do Państwa wysłane oficjalne listy i zaproszenia.

Lista stypendystów:

  1. Inna Szostak
  2. Juliana Katsemba
  3. Iryna Greczucha
  4. Mykola Bondaryev
  5. Swietłana Suchariewa
  6. Olena Denysiewicz
  7. Walentyna Jusupowa
  8. Uliana Pereskotska
  9. Swietłana Zajcewa
  10. Maria Zielińska

Stypendia otrzymają Państwo na konferencji w Kijowie po przekazaniu deklarowanych materiałów prezentujących badane przez siebie obszary wiedzy. Zachęcamy również pozostałych kandydatów (którzy nie otrzymali stypendium) do przekazania takich materiałów. Wszystkie – po redakcji – umieścimy na stronie internetowej Fundacji, być może uda się wydać je w formie książki. Niestety, z powodu ograniczonych środków, nie mogliśmy przyznać stypendium wszystkim kandydatom. Wierzymy jednak, że projekt w przyszłym roku się rozwinie i będzie możliwość objęcia pomocą większej liczby młodych naukowców, jak też pomoc ta będzie bardziej realna, mniej symboliczna. Mamy nadzieję, że staną się Państwo liderami w swoich środowiskach naukowych i w przyszłym roku będzie nas przynajmniej dwukrotnie więcej.

Jerzy Kowalewski

koordynator projektu Koordynacja i wsparcie wyższego kształcenia polonijnego na Ukrainie


Projekt “Koordynacja i wsparcie wyższego kształcenia polonijnego na Ukrainie” realizowany jest w ramach programu MSZ “Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 roku”

MSZ małe