Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych to największa impreza sportowo-edukacyjna w Polsce, skierowana do uczestników w każdym wieku a w szczególności rodzin.

Ideą projektu jest:

  • promocja biegania jako formy rodzinnego spędzania wolnego czasu
  • oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP
  • propagowanie wiedzy z historii najnowszej, w sposób atrakcyjny dla każdego pokolenia

Nowoczesny i sportowy charakter przedsięwzięcia pozwala na dotarcie do bardzo szerokiego grona odbiorców, które z roku na rok poszerza się o kolejne tysiące uczestników.

W 2017 roku w Biegu wzięło udział ok. 60 000 uczestników z 281 miast: 229 miast-partnerów, 6 miast zagranicznych (Wilno, Londyn, Nowy Jork, Chicago, Herdorf-Dermbach, Ingleburn), 41 miast (w ramach biegów garnizonowych) oraz 5 misji wojskowych za granicą (Kosowo, Afganistan, Irak, Kuwejt, Bośnia i Hercegowina), gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy, ale również żołnierze z  USA, Węgier, Danii, Ukrainy itd.

W zbliżającej się VI edycji  Biegu Tropem Wilczym, która odbędzie się 4 marca 2018 roku, ambicją organizatorów będzie zorganizowanie Biegu w ponad 280 miastach, gdzie Tropem Wilczym pobiegnie ok. 70 000 biegaczy. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast, dodatkowo  każdy z lokalnych partnerów uzupełni scenariusz o dodatkowe dystanse, wydarzenia i atrakcje.

Przejdź do strony internetowej projektu

Donor :
Kategoria :

Pokrewne tematy

Facebook