Zakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole Sobotniej przy Towarzystwie Kultury Polskiej na Rówieńszczyźnie

30 maja 2018 roku w Polskiej Szkole Sobotniej, działającej przy Towarzystwie Kultury Polskiej na Rówieńszczyźnie im.Wł. St. Reymonta, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie szkoły odebrali świadectwa ukończenia oraz nagrody książkowe za wzorowe zachowanie, dobre wyniki w nauce.

Rok szkolny obfitował w wiele ciekawych wydarzeń i imprez, przygotowanych przez uczniów szkoły, wśród których zapadły w pamięci: udział w Narodowym Czytaniu fragmentów dramatu Stanisława Wyspiańskiego  „Wesele”, akademia z okazji Święta Niepodległości, uczestnictwo w XXVI Konkursie Recytatorskim im.Adama Mickiewicza „Kresy-2017” we Lwowie,  Wieczór Andrzejkowy, Mikołajki, Jasełka Bożonarodzeniowe, Dzień Babci i Dziadka,  akademia z okazji Dnia Konstutucji 3 Maja, uczestnictwo w V Ogólnoukraińskim Dyktando z języka polskiego, udział w konkursie wiedzy historycznej na temat „Kręte Drogi do Niepodległości Ojczyzny”  do 100-lecia Niepodległości Polski.

 

 

Na zakończenie Pan Władysław Bagiński, Prezes Towarzystwa, życzył wszystkim dzieciom słonecznych i pięknych wakacji, a po trzech miesiącach szczęśliwego powrotu do szkoły.

Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.

Polska Szkoła Sobotnia działająca przy Towarzystwie Kultury Polskiej na Rówieńszczyźnie im. Wł. St. Reymonta jest partnerem projektu Fundacji WiD wspierającego szkoły sobotnio-niedzielne i punkty nauczania w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Program rozwoju polskiej edukacji na Ukrainie”.  Działanie jest współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.