Z inicjatywy Fundacji Wolność i Demokracja został wydany podręcznik do nauki języka polskiego dla z Ukrainy.

“Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz Ty!” to nowoczesny podręcznik który został opracowany przez wykładowców i lektorów związanych z Centrum “Polonicum”. Autorkami są: Katarzyna Kołak, Małgorzata Malinowska, Anna Rabczuk, Dorota Zackiewicz. Redaktorem metodycznym i programowym: Piotr Kajak. Za ilustracje i szatę graficzną odpowiada Marta Zabłocka.

Podręcznik wydały, wspólnym nakładem sił, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Wolność i Demokracja oraz Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum” UW a także przy współpracy z Centrum Metodycznym w Drohobyczu. Podręcznik uzyskał akceptację Ministerstwa Oświaty i Nauki Ukrainy, może być oficjalnie wykorzystywany w szkolnictwie polonijnym na Ukrainie.

Podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci i młodzieży na Ukrainie został wydany w 5 tomach, które odpowiadają poszczególnym poziomom nauczania. Do każdego tomu dołączone są Materiały uzupełniające dla nauczyciela. Podręcznik i materiały można pobrać klikając na obrazek z konkretnym tomem.

1_2_3_podrecznik_tom_1-200x284
1_2_3_podrecznik_tom_2-200x284
1_2_3_podrecznik_tom_3-200x284
1_2_3_podrecznik_tom_4-200x284
1_2_3_podrecznik_tom_5-200x284

Materiały uzupełniające

uzupelnienie 01
tom2 uzupełnienie
tom3 uzupełnienie

Nagrania

Skip to content