6. Bieg „Tropem Wilczym” już za nami

W niedzielę, 4 marca, 70 tysięcy osób w całej Polsce oraz w ośmiu miastach za granicą wzięło udział w 6. edycji imprezy „Tropem Wilczym” – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ten sposób po raz kolejny oddaliśmy hołd żołnierzom, o których historia miała milczeć. Na szczęście historia nie milczy i dzisiaj nazywamy Żołnierzy Niezłomnych – Bohaterami.
Projekt został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.
Uczestnicy imprezy startowali w biegach na dystansach 5 i 10 km – odbywających się w poszczególnych miejscowościach fakultatywnie – oraz na dystansie 1963 m, symbolizującym datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego, Józefa Franczaka, ps. Lalek – wspólnym dla wszystkich.
W ramach biegu zorganizowano wiele wydarzeń towarzyszących: wystawy, koncerty, gry terenowe, rekonstrukcje i inne, które pozwoliły przybliżyć Polakom temat Żołnierzy Wyklętych.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego pięknego projektu: organizatorom za wytrwałość i zaangażowanie, biegaczom za wysiłek i radość z biegania, wszystkim osobom towarzyszącym za doping i udział w imprezach okołobiegowych, i zapraszamy do udziału w „Tropem Wilczym” – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych za rok! Zapisy już we wrześniu 2018!

Fundacja Wolność i Demokracja
Fundacja Wolne Dźwięki