Uwaga! Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym intelektualnym triathlonie «Dla Niepodległej»

Zapraszamy do Krasiłowa na wyjątkową majówkę!

W tym roku Społeczna Organizacja “Polskie kulturalno-oświatowe Stowarzyszenie miasta Krasiłowa” w związku z Dniem Polonii i Polaków za Granicą, Dniem Flagi RP i Świętem Konstytucji 3 Maja planuje zorganizowanie “intelektualnego CrossFitu”, który będzie trwał 3 dni:

1 maja – gra komputerowa – “Polska. Episode I. Mieszko I”

2 maja – quiz o Polsce na platformie Kahoot

3 maja- turniej szachowy pod hasłem: “Dla Niepodległej”

Więcej informacji na  http://polonia.pl.ua/

Informacja od organizatorów:

W 966 roku, prawdopodobnie w Wielką Sobotę, książę Polan, Mieszko I, zdecydował się na przyjęcie chrztu, a tym samy na chrystianizację swych poddanych.

Specjalnie na tę datę stworzyliśmy grę komputerową – “Polska. Episode I. Mieszko I” To tylko 1 część, planujemy  zrobić ich sporo. Każdy epizod gry będzie zawierał quiz o odpowiednim odcinku historii Polski.

Gra jest bezpłatna, prezentacja odbędzie się    1 maja 2021  w ramach       ” intelektualnego CrossFitu „ – zawody, które inspirują rozwój intelektualny, ujawnianie oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci i młodzieży, propagowanie zasad fair – play (rozwijanie bycia zwycięzcą lub zwyciężonym), i oczywiście popularyzację gry w  szachy ( dla chętnych prowadzimy bezpłatne lekcje).

Teraz to będzie już triathlon – gra komputerowa + szachy + quiz (dalej planujemy dodać zawody z matematyki, Kostki Rubika i, dlaczego nie, – gier komputerowych, a także ich stworzenie).

Moim zdaniem, to też rozszerza komunikację teraźniejszych “dzieci Covidu”, rozwija umiejętności gry w drużynie, również  stworzy atmosferę zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa przygotowuje ich do życia w zewnętrznym świecie.

 Warunki uczestnictwa:

–uczestnicy muszą ściągnąć grę (gra jest bezpłatna), link pojawi się 1 maja o 12-00,  czas Pol., na naszej stronie internetowej –

http://polonia.pl.ua/

– zainstalować ją (zajmuje 2 Gb),

– jak skończą grać – otrzymają hasło, które muszą odesłać na  na  e-mail.

Pierwszych 3 zwycięzców otrzymają nagrody.

Otóż proponujemy 3 inicjatywy:

Z okazji  Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Dnia Polonii 2 maja o 12-00, czas polskiego, na platformie Kahoot odbędzie się quiz o Polsce – link do wejścia https://meet.google.com/yhs-keon-vci . 3 zwycięzców otrzymają nagrody.

 

Z okazji   Święta Konstytucji 3 Maja organizujemy turniej szachowy pod hasłem: «Dla Niepodległej». To już 6 edycja turnieju pod tym hasłem. Przez kwarantannę  odbędzie się on-line. Może to nawet lepiej, bo mogą wziąć udział większa liczba uczestników z różnych krajów (w  ostatnim turnieju wzięło udział 58 osób z różnych krajów (Ukraina, Polska, Litwa, Włochy, Irlandia, Iran, India), mogłoby być więcej, ale niektórzy uczestnicy mieli  problem z rejestracją na Lichess). Tym razem planujemy ogarnąć większą ilość uczestników i zaangażować do naszego Klubu jak i zawodowych szachistów, tak utalentowanych dzieci.

Termin i miejsce:

3 maja  o  12-00,  czas polskiego, on-line,  https://lichess.org/

Warunki uczestnictwa:

Dołącz się do gry wcześniej :

♟❓JAK❓♟

♟?? wejdź na platformę: https://lichess.org/login

♟?? kliknij w prawym górnym rogu ZALOGUJ SIĘ i załóż konto

♟?? sprawdź skrzynkę mailową i potwierdź rejestrację

♟?? wejdź w link https://lichess.org/team/polonia-krasiowa

♟?? kliknij DOŁĄCZ DO KLUBU

♟?? wykonaj ruch i zaczekaj na zaakceptowanie prośby przez administratora (maksymalnie w ciągu kilku godzin od wysłania, w dniu turnieju w ciągu kilku minut)

♟?? dołącz do turnieju DLA NIEPODLEGŁEJ 2021

♟?? kliknij zielony przycisk “DOŁĄCZ DO ZESPOŁU” (Join the team)

♟?? wyślij swoje zgłoszenie na adres mailowy [email protected]  a w nim wystarczy napisać  Twoje imię i kraj, z którego pochodzisz oraz adres email, za pomocą którego organizatorzy będą mogli się skontaktować z tobą

System i tempo gry :

Szwajcarski system turnieju, 5 gier, kontrola czasu (7 min+2sec) 10 zwycięzców otrzymają nagrody, a dla wszystkich uczestników planujemy rozesłać dyplomy.

 

 

Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021