Dolny Śląsk podsumował Bieg “Tropem Wilczym”

W poniedziałek, 21 marca Fundacja Wolność i Demokracja rozpoczęła podsumowanie IV edycji Biegu “Tropem Wilczym” upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych. Pierwsze z 16 planowanych spotkań odbyło się w  Muzeum Ziemi Kłodzkiej i skupiło ok. 40 przedstawicieli organizatorów Biegu w województwie dolnośląskim.

Celem spotkania było podsumowanie IV edycji imprezy, podziękowanie organizatorom oraz zebranie uwag i wniosków, które będą pomocne podczas planowania kolejnej edycji Biegu “Tropem Wilczym”.

Prowadzący spotkanie Michał Dworczyk, założyciel Fundacji Wolność i Demokracja, przedstawił prezentację zawierającą najważniejsze informacje o przebiegu imprezy na terenie województwa dolnośląskiego oraz wręczył organizatorom pamiątkowe medale wraz z podziękowaniami. Następnie odbyła się dyskusja, w trakcie której obecni wyrazili chęć rozwijania imprezy na terenach swoich miast w przyszłych latach, określając Bieg “Tropem Wilczym” jako bardzo dobry sposób na rozwijanie świadomości historycznej i podkreślając duże zainteresowanie wydarzeniem wśród mieszkańców.

Ogółem w projekcie wzięło udział 14 miast województwa dolnośląskiego. Wystartowało tu 2435 biegaczy zaś ok. 3200 osób towarzyszyło w imprezie. Biegi odbyły się na dystansie 1963 m.

Spotkania podsumowujące projekt odbędą się w każdym województwie.

AD

DS4 DS1 DS