Dyktando z okazji Dnia Języka Ojczystego w Żytomierzu

W dniu 22 lutego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Żytomierzu tradycyjnie, bo już po raz piąty, odbyło się Dyktando Polskie, organizowane przez Żytomierskie Polskie Centrum Edukacji i Nauki #ŻPCEiN. Wydarzenie miało miejsce w Szkole nr 14 w Żytomierzu, wzięło w nim udział aż 51 uczniów. Tekst dyktanda czytała dr Natalia Szumlańska.

Tradycyjnie już 5 lat w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego członkowie #ŻPCEiN oraz nasi sympatycy zasiadają do napisania Dyktanda z języka polskiego. W tym roku, po raz drugi, z nami pisali nie tylko członkowie NGO, lecz także uczniowie szkoły nr 14 m. Żytomierza (✔️✔️✔️w której w dalekim 1989 roku, jako w pierwszej w obwodzie żytomierskim pojawiły zajęcia fakultatywne z języka polskiego). Dyktando w sobotę 22/02 pisali nawet nasi najmłodsi uczniowie. Zabrakło nam w tym roku dorosłych – chętnych do sprawdzenia własnych umiejętności w pisaniu( Wyniki Dyktanda po 15 marca br. 
A my proponujemy krótką fotorelację

Żytomierskie Polskie Centrum Edukacji i Nauki jest wspierane przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach projektu  Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie.

Projekt Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii I Polakom za granicą.

Autor Natalia Szumlańska