II Ogólnoukraińaskie Dyktando z Języka Polskiego już 23 maja!

Fundacja Wolność i Demokracja w dniu 23 maja 2015 r. w ramach promocji nauki języka polskiego zaprasza do udziału w II edycji Ogólnoukraińskiego Dyktanda Języka Polskiego „Ja Piszę, Ty piszesz, My piszemy po polsku… Dyktando Polskie na Ukrainie”.

Podobnie jak w ubiegłym roku, Dyktando  odbędzie się w 10 dużych miastach: w Kijowie, Lwowie, Łucku, Odessie, Żytomierzu, Winnicy, Chmielnickim, Czerniowcach, Kirowogradzie i Charkowie.

Dla laureatów konkursu – dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat, przewidziany jest wyjazd na kolonie do Polski. Natomiast dla osób powyżej 18 roku życia są przewidziane nagrody rzeczowe.

Organizator prosi o potwierdzenie udziału w Konkursie i podania wstępnej liczby uczestników od organizacji (szkoły/punktu nauczania) do dnia 10 maja 2015 r. drogą mailową  poprzez wypełnienie formularza grupowego (zamieszczonego w załączniku) na adres: [email protected] .

Indywidualne formularze wypełniają osoby które uczą się języka polskiego samodzielnie. Istnieje też możliwość zorganizowania Dyktanda w innych dużych miastach na Ukrainie. Organizacje (szkoły/punktu nauczania) które są zainteresowane organizacją Dyktanda są proszone o zgłoszenie drogą mailową.

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy (indywidualny)

Formularz zgłoszeniowy (grupowy)


logotypMSZ_

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”