Konkurs “Jesień polska na Podolu” w Szkole Polskiej w Gródku na Podolu.

“Jesień polska na Podolu” – pod takim tytułem w Szkole Polskiej w Gródku został zorganizowany piękny konkurs dla uczennic klas 5-7❗️
Do wspaniale przygotowanej sali wkroczyło 17 wystrojonych dziewczynek. Każda udekorowała swój strój jesiennymi kwiatuszkami i kolorowymi liśćmi.
? Uczennice klasy 5 zaprezentowały wspaniałe kompozycje wykorzystujące jesienne dary przyrody, które były wykonywane w domu .
? Dziewczynki klasy 6 brały udział w innych konkursach. W pierwszym konkursie opowiadały o sobie. W drugim konkursie trzeba było było połączyć owoce z liśćmi drzew, a w trzecim, zatytułowanym „Praca domowa”, trzeba było przedstawić bukiecik.
? Uczestniczki klasy 7 wzięły udział w konkursie, gdzie każda dziewczynka sporządziła sobie piękne ozdoby do włosów z jesiennych kwiatów i liści drzew .
Pod koniec imprezy wszystkie dziewczynki otrzymały słodką nagrodę .
 Impreza została zorganizowana dzięki Fundacji Wolność i Demokracja w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Wspieranie edukacji polskojęzycznej na Ukrainie”.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.