Kresowa wystawa do obejrzenia w kolejnych szkołach

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniach 13-26 marca wystawa „Wiek pary, elektryczności i ekonomii. Wkład Kresów Wschodnich w kształtowanie się nowoczesnej gospodarki i przemian społecznych na ziemiach polskich w XIX wieku” gości w kolejnych szkołach.

W Warszawie wystawa prezentowana jest w XL Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego, Gimnazjum nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zawiszaków Proporca „Victoria” oraz Gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki. Na Dolnym Śląsku mogą ją oglądać uczniowie Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków ZSS w Ciepłowodach.
Każda ze szkół biorących udział w projekcie korzysta również z warsztatów, podczas których młodzież dowiaduje się na temat wkładu mieszkańców Kresów Wschodnich – przedsiębiorców, ekonomistów i wynalazców – w rozwój przemysłu, techniki i bankowości, a także wciela się w rolę XIX-wiecznych inwestorów, by przekonać się, jak wyglądały przemiany gospodarczo-społeczne od kuchni.

Kolejne miejsca ekspozycji wystawy:

27.03 – 09.04.2017

  • Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie
  • Technikum Budowlane nr 5 im. prof. Stefana Bryły w Warszawie
  • LXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Jasnorzewskiej Pawlikowskiej w Warszawie
  • Noworudzka Szkoła Techniczna w Nowej Rudzie

10.04 – 23.04.2017

  • LXXXI Liceum Ogólnokształcące im. Aleksandra Fredry w Warszawie
  • Zespół Szkół nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu

24.04 – 05.05.2017

  • III LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy.


Projekt „Wkład Kresów Wschodnich w kształtowanie nowoczesnej gospodarki, ekonomii i przemian społecznych” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Termin realizacji projektu: 10.12.2016 – 5.05.2017