Maj w Szarogrodzie

DSC_0055

Maj w tym roku jest nie tylko piękny, ale obfituje w wiele świąt.

Młodzież ucząca się w Punkcie Nauczania przy Szarogrodzkiej Organizacji Społecznej piosenką „Witaj majowa jutrzenko” przywitała gości zaproszonych na uroczystość związaną z Konstytucją 3 maja, Dniem Polonii i Polaków za Granicą oraz Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zaproszeni poznali historię uchwalenia konstytucji, z uwagą wysłuchali wierszy i piosenek patriotycznych, które przygotowali uczniowie.

Przez cały rok młodzież nie tylko uczyła się języka polskiego, ale także poznawała tradycje i zwyczaje polskie związane z różnymi świętami. Historia i geografia Polski stały jej się bliższe. Ze względu na to, że w tym roku szkoła obrała za motto tytuł piosenki „Nauczmy się na pamięć tego kraju”, pod tym hasłem odbył się konkurs wiedzy o Polsce. Wszyscy biorący w nim udział wykazali się ogromną wiedzą o kraju przodków, za co otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Czeka nas jeszcze uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/ 2016 i rozjedziemy się na wakacje w różne strony, przeświadczeni, że był to dobry rok i mając nadzieję, iż spotkamy się we wrześniu wypoczęci i szczęśliwi.

DSC_0033DSC_0050

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

godlo_z podpisem