Niemcy: XVII Polonijne Spotkanie Młodych w ośrodku duszpasterskim „Concordia” w Herdorf-Dermbach

22 czerwca br. w Herdorf-Dermbach w Nadrenii-Palatynacie odbyło się XVII Polonijne Spotkanie Młodych w ośrodku Polskiej Misji Katolickiej „Concordia”.

Polonijne Spotkania Młodych organizowane są od 2002 r. na wzór spotkań lednickich. Gromadzą one młodzież pochodzącą z rodzin o polskich korzeniach, zamieszkującą głównie na terenie Niemiec i Europy Zachodniej. W trakcie wydarzenia odbywają się koncerty młodzieżowych zespołów z Polski, zespołów polonijnych z Niemiec, a także spotkania panelowe.

Irena Sitek  z Hamburga podzieliła się z nami wrażeniami z udziału w XVII Polonijnym Spotkaniu Młodych :

W sobotę 22 czerwca 2019 r. o godz. 5.00 rano wyruszyliśmy do Herdorf-Dermbach na XVII Polonijne Spotkanie Młodych. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania były słowa „Świętymi bądźcie”. Pełni radości dotarliśmy w południe na miejsce. Pogodę mieliśmy piękną i program wyjątkowo bogaty, z którego każdy z nas coś dla siebie wyniósł. Koncerty przeplatały się z nabożeństwami, modlitwą, tańcem i śpiewem. Spotkanie było uświetnione m.in. utworami-hitami „Siewców Lednicy“ takimi jak: „Jesteście Przyjaciółmi”, „Tak, tak Panie” i innymi. O godz. 18.oo celebrowana była Msza św., której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. bp Wiesław Lechowicz, który przybył do nas z Warszawy.
Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Hamburga i z niecierpliwością czekamy już na następne spotkanie.

Wydarzenie to zostało zrealizowane w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą w ramach realizacji projektu  “Pod znakiem Białego Orła. Wspieranie polonijnego ruchu młodzieżowego w Niemczech”