Nietypowa lekcja literatury, kultury i języka

21 i 22 listopada uczniowie Zespołu Polskich Szkół Ogólnokształcących im. Ity Kozakiewicz w Rydze mieli okazję spotkać się z polską pisarką Ewą Stadtmuller, autorką bajek dla dzieci, scenariuszy teatralnych, opowiadań, baśni i legend. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Spotkanie z pisarzem i polską literaturą dziecięcą”.

Podczas warsztatów uczniowie poznali zwierzęta występujące w polskich baśniach i legendach. Ewa Stadtmuller zaprezentowała im swoje najważniejsze utwory i opowiedziała o pracy pisarza. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przywiezione przez nią kukiełki i pacynki oraz szopka krakowska wyszyta na swetrze pisarki. To była wspaniała lekcja literatury, kultury i języka.

Projekt „Biało-czerwone ABC. Wspieranie inicjatyw edukacyjnych uzupełniających edukację polskojęzyczną na świecie” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja. Projekt dofinansowano przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach konkursu: „Wspieranie dzieci i młodzieży polonijnej oraz polskiej mieszkającej poza granicami Polski”.