“Nocne tajemnice szkoły” w Gródku

Kemping, ognisko i kino na świeżym powietrzu. Uczniowie Szkoły Polskiej w Gródku mieli przeżyli niezapomniany weekend. W nocy z 9 na 10 września na terenie szkoły odbywały się gry, quizy oraz wspólne ognisko dla uczniów i nauczycieli. Wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy w historii szkoły i było inicjatywą uczniów.

Ideą projektu “Nocne tajemnice szkoły” były efektem wyjazdu uczniów na warsztaty liderskie prowadzone przez Fundację Wolność i Demokracja.

W przygotowanie i przebieg projektu włączyli się uczniowie klas 8-11. Każda klasa stworzyła swój zespół, który posiadał własną flagę, swoje motto oraz oryginalną prezentację. W czasie trwania projektu każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności na “stacjach” – literackiej, animacyjnej, historycznej, wokalnej, budowlanek, teatralnej. Po wykonaniu zadań uczniowie prezentowali to, czego się nauczyli – śpiewali piosenki, tańczyli oraz wykonali flash mob.

Wraz z nadejściem zmroku uczestnicy projektu udali się w tajemniczą podróż korytarzami szkoły. Z ciemnych zakątków od czasu do czasu wyglądały… duchy! Po udanej i emocjonującej wycieczce młodzież piekła kiełbaski na ognisku oraz oglądała horror. Po filmie uczestnicy projektu udali się do swoich namiotów na nocleg.

Zadania sportowe czy teatralne zintegrowały zarówno uczniów między sobą jak i nauczycieli.


Projekt „Ja – LIDER. Obóz edukacyjny dla animatorów środowisk polskich za granicą” jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej RP w ramach konkursu „Organizowanie kolonii i innych form letniego wypoczynku dzieci i młodzieży polonijnej oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz i innych przedmiotów nauczanych w języku polskim za granicą”MEN małe