Polonia Dnipra obchodziła 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Polonia Dnipra obchodziła 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Wydarzenie to miało miejsce 15 sierpnia, w dniu, w którym Polska obchodzi Dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Dzień Wojska Polskiego.
Tego dnia w Dnipropetrowskiej Obwodowej Powszechnej Naukowej Bibliotece otwarto wystawę “Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa”. Wystawa była przygotowana przez Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego i poświęconą tematyce wojny polsko-bolszewickiej.
Ośrodek Kultury Polskiej im. Karola Wojtyły dziękuje Panu Sergiuszowi Koziełło za przygotowanie wystawy do ekspozycji, a także za ciekawy wykład o Bitwie Warszawskiej, która odbyła się pod pamiątkowym znakiem Jedności Ukrainy.
Ośrodek Kultury Polskiej im. Karola Wojtyły od 6 lat jest wspierany przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach projektu Biało-czerwone ABC.
Projekt Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.