Prezesi polskich organizacji na szkoleniu integracyjnym

Od 15 do 25 lipca 2019 roku na zaproszenie Fundacji Wolność i Demokracja prezesi polskich organizacji, działających na Ukrainie, wzięli udział w szkoleniach integracyjnych „Ja-Lider”. Szkolenia odbywały się w Węgierskiej Górce.

Celem organizacji szkolenia była integracja organizacji polskich działających na Ukrainie, zacieśnienia relacji partnerskich z Fundacją oraz czasem zasłużonego odpoczynku.

Szkolenia dla prezesów polskich organizacji zostały zorganizowane jako docenianie zaangażowanie w krzewienie polskości na terenie Ukrainy oraz wychowywanie kolejnego pokolenia Polaków, dumnie reprezentującego swoją Ojczyznę – Polskę.

W ramach wyjazdu uczestnikom zaproponowano szkolenia z zakresu bycia liderem z profesjonalnym trenerem oraz zajęcia z zakresu prowadzenia projektów.

W czasie szkoleń mieliśmy bardzo bogaty w różne wydarzenia harmonogram. Eliza Białobrzewska oraz Michał Grzyb z „Mówiącego Kija” zajmowali się pobytem całej grupy. Zbigniew Żuk poprowadził szkolenia jak „Być liderem”. Wykonywaliśmy różne zadania w grupie, które pomagali nam rozwijać swoje liderskie kompetencje. Natomiast Krzysztof Mazur poprowadził zajęcia z napisania projektów.

Nie zabrakło oczywiście czasu na wyjazdy krajoznawcze i czas wspólnej integracji. Mieliśmy wycieczki do Żywca, Chaty Kowalówka w Istebnej, Wisły, Bielsko-Białej, Cieszyna, góry Żar. Schodziliśmy na górę Hala Boracza. W Wadowicach zwiedziliśmy Muzeum Jana Pawła II oraz Kalwarię Zebrzydowską.

Bardzo miło, że już po raz drugi Fundacja Wolność i Demokracja organizuje szkolenia oraz możliwość wypoczynku dla prezesów polskich organizacji, za co bardzo jesteśmy wdzięczni. Bardzo dziękuję Fundacji Wolność i Demokracji za taką wspaniałą możliwość nauki i odpoczynku oraz za wieloletnią sukcesywną współpracę.

Julia Nowicka, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 4 sierpnia 2019 r.