#Projekt Absolwent…. rodem z Żytomierza

Żytomierskie Polskie Centrum Edukacji i Nauki  dzieli się  z nami ciekawym projektem, który opowiada o losach ich absolwentów:

Od 20 kwietnia br. zaczęliśmy ABSOLUTNIE nowy projekt, o nazwie #ProjektABSOLWENT.

W ciągu godziny nasi byli absolwenci online opowiedzą Wam:
-o swoich początkach nauki języka polskiego,
-o rekrutacji na studia,
-o wyjeździe do RP,
-o tym, jak się adaptowali w Polsce,
-o tym, co już osiągnęli i jak widzą swoją przyszłość.

Wśród tych, z którymi się spotykamy – studenci uczelni RP, absolwenci najróżniejszych uczelni, pracownicy renomowanych firm, a przede wszystkim, ci, którzy mają CELE w tym życiu i je realizują.

Zaplanowanych jest 15 spotkań, więc projekt będzie trwać 3 tygodnie od poniedziałku do piątku. Każdy z Absolwentów ma własną historię i chętnie nią się z Wami podzieli, niektórzy udzielą porad, część opowie o błędach, które nie warto popełniać.

Projekt Absolwent ma na celu przede wszystkim promocję nauki języka polskiego, jak również zaznajomienie przyszłych studentów uczelni polskich z realimi życia poza domem.

Cieszymy się niezmiernie, że każdego z nich uczyliśmy i że tak szybko zgodzili się, w te dziwne czasy, czasy kwarantanny na te spotkania.

Spotkania odbywają się na Skype, wszyscy chętnie mogą do nas dołączyć.

W tym momencie w projekcie uczestniczy 31 osób.

W rolę dziennikarza wciela się Natalia Szumlańska

Żytomierskie Polskie Centrum Edukacji i Nauki   jest wspierane przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach projektu  Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie.

Projekt Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii I Polakom za granicą.