Przedszkolaki wiedzą co to Niepodległość!

13 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci wraz ze swymi rodzinami zebrały się w udekorowanej sali, by uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski. Dzieci prezentowały wiersze, tańce i pieśni patriotyczne. Nie zabrakło pieśni takich jak: „Rota”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „My, Pierwsza Brygada”. Przedszkolaki zatańczyły tańce „Polkę Warszawską” i „Krakowiaka”.

Każdy przedszkolak wykonał na tę uroczystość kotylion w barwach ojczystych. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Po zakończeniu części artystycznej dla przedszkolaków i wszystkich zebranych w przedszkolu został przygotowany poczęstunek. Nie udałoby się zorganizować tego święta, gdyby nie wsparcie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej i Fundacji Wolność i Demokracja, za które serdecznie dziękujemy.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych małych Polaków. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Lilia Pelczar
wychowawczyni

Placówka wspierana przez Fundację Wolność i Demokracja ramach projektu „Biało-czerwone ABC”, współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 r. za pośrednictwem Fundacji „Wolność i Demokracja”.