Spotkania medialne we Lwowie

W dniach 11-12 grudnia we Lwowie odbywają się zorganizowane przez Fundację spotkania szkoleniowe dla redaktorów i pracowników redakcji polskich mediów na Ukrainie. Spotykają się oni z dziennikarzami oraz fotografami, którzy przyjechali z Polski w celu przekazania własnego doświadczenia rodakom, próbującym realizować swoje dążenia w przekazaniu słowa polskiego innym przedstawicielom polskiej mniejszości, mieszkającycej od Lwowa do Donbasu.
Dorota Kania (Gazeta Polska Codziennie) , Andrzej Hrehorowicz i Krzysztof Siuciak (Telewizja Republika) oraz Michał Karnowski (wPolityce.pl) opowiadają, jak stworzyć dobry zespół, który może sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom, czym jest i jak działa dziennikarstwo interwencyjne, jak kreować politykę redakcyjną i jak robić dobre zdjęcia.

Słowo powitalne do uczestników warsztatów medialnych z Żytomierza, Kijowa, Charkowa, Winnicy, Lwowa i innych miast skierował członek zarządu Fundacji Rafał Dzięciołowski. Powiedział, że nie udało się uzyskać na rok 2015 większego dofinansowania, dlatego działalność polskich mediów w następnym roku będzie odbywała się według starego schematu, ale niewielkie zmiany można będzie jednak w kosztorysach uwzględnić. Dzięciołowski podkreślił, że w ostatnim roku polskie media na Ukrainie przeszły bardzo zauważalną transformację. Redaktorzy tych czasopism i portali polonijnych wzięli udział w przemianach,t ak zwanej Rewolucji Godności. Jak zaznaczył Nasz przedstawiciel, dzięki efektywnej koordynacji działań nad poprawą wizerunku i jakości poszczególnych polskich mediów na Ukrainie, prowadzoną przez Fundację, ostatnie zaczęły cieszyć się znacznie większą popularnością nie tylko wśród miejscowych Polaków, lecz także i Ukraińców. Ci często z nadzieją patrzą w stronę zachodniego sąsiada a tak zwane ?media polonijne? pomagają im zrozumieć polski punkt widzenia na niektóre trudne kwestie w stosunkach polsko-ukraińskich.

1112_w_1strona