Stoisko niepodległościowe w 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w Chmielniku na Ukrainie

14 listopada Miejski Związek Polaków im. Władysława Reymonta obchodził Święto Niepodległości Polski. Na obchodach zebrała się liczna grupa osób polskiego pochodzenia, członków Związku i dzieci.
Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem prezes Związku Eugenii Brylant. Potem odbyła się prezentacja dziejów wybitnych Polaków i całego narodu polskiego na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie na zebranych czekał quiz historyczny, w którym wzięła udział większość z nich. Odśpiewanie pieśni patriotycznych było kolejnym punktem programu niepodległościowego, do którego realizacji przyłączyła się spora część obecnych. Każdy dostał upominek z symboliką narodową. Potem odbył się konkurs dziecięcego rysunku patriotycznego. Przez głosowanie wyróżniono trzy najlepsze prace. Ich autorzy otrzymali cenne nagrody. Pozostali konkursowicze również dostali nagrody uczestnictwa.
Poczęstunkiem był rogal świętomarciński. Stoisko działało w godzinach od 10 do 15.
Projekt „Dla Niepodległości – kontynuacja” jest realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja, wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za granicą 2021.