Sukces ucznia Szkoły Polskiej przy TKP w Kowlu

W dniach 13–14 kwietnia w Łucku odbył się międzynarodowy finał dwóch konkursów recytatorskich ukraińskiej i polskiej poezji i prozy.

Program XI Polsko-Ukraińskich Spotkań Mistrzów Słowa jak był bardzo ciekawy. W pierwszym dniu wszyscy mogli obejrzeć monodram «Nigdy za mną nie płaczcie» w wykonaniu Łarysy Kadyrowej na podstawie powieści Marii Matios. Uczestnicy konkursu, widzowie, członkowie towarzystw, nauczyciele mogli współuczestniczyć w jej rozmyślaniach o życiu i śmierci. Potem uczestników powitali Sekretarz Łuckiej Rady Miejskiej Hryhorij Pustowit oraz Konsul Generalny RP w Łucku Wiesław Mazur.

Następnie odbyły się dwudniowe prezentacje konkursowe. Warsztaty aktorskie poprowadziła Barbara Michałowska-Rozhin – aktorka, logopeda, wykładowca mowy scenicznej oraz jurorka konkursu.

Na zakończenie Spotkań odbył się koncert galowy «Polska i Ukraina słowem pisane». Zwycięzcy konkursu to: Jurij Dmytruk z Łucka (І miejsce) i Zuzanna Dąbrowska ze Skarżyska-Kamiennej (І miejsce), Władysław Hawryluk z Lublina (ІІ miejsce), Aleksandra Woźniak ze Skarżyska-Kamiennej (ІІ miejsce), Andrij Szafrański i Witalij Kowcz z Łucka (obaj ІІ miejsce), Julia Urbańska z Lublina (ІІІ miejsce), Mikołaj Ostapczuk z Kowla (ІІІ miejsce) i Oleksandr Orzechowski z Łucka (ІІІ miejsce).

Naszemu uczniowi Mikołajowi Ostapczukowi, którego przygotowała do występu p. Bożena Dąbrowska – nauczycielka skierowana do pracy do Kowla przez ORPEG, gratulujemy serdecznie sukcesu.

 

 Anatol Herka
Prezes TKP w Kowlu