Święty Mikołaj na Podolu i Wołyniu

Na spotkanie ze Świętym Mikołajem dzieci zawsze czekają z niecierpliwością. Ten długo oczekiwany gość przybył do najmłodszych członków sławuckiego stowarzyszenia Związku Polaków na Ukrainie 10 grudnia.

Na wizytę Świętego Mikołaja w pięknie udekorowanej sali czekały nie tylko dzieci, ale także ich rodzice z najmłodszymi pociechami z naszej wspólnoty. Maluchy z ogromną radością witały brodatego pana. Podczas spotkania recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i oczywiście obiecały, że będą grzeczne przez cały rok.
Atrakcją uroczystości okazała się wspólna zabawa ze Świętym Mikołajem i jego pomocnikiem przy akompaniamencie muzyki. Śmiechu i radości było co niemiara, a na twarzach wszystkich malowało się ogromne wzruszenie i zadowolenie. Wreszcie, gdy Mikołaj zapraszał maluchy po upominki, każdy z nich miał okazję usiąść mu na kolanach. Chętne i odważniejsze mogły z nim porozmawiać czy dotknąć jego białej brody i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Prezenty, które trafiły do mikołajowego worka za pośrednictwem Konsulatu Generalnego RP w Winnicy, dostali wszyscy obecni. Dzieci serdecznie dziękowały za otrzymane podarunki i, żegnając się z Mikołajem, poprosiły, by przybył do nich za rok. Wspólne spotkanie dostarczyło wszystkim mnóstwa wrażeń i radości.
Za niezwykłe spotkanie z Mikołajem serdecznie dziękujemy Konsulatowi Generalnemu RP w Winnicy, Fundacji Wolność i Demokracja oraz członkom Zarządu ZPU Oddział w Sławucie.
Drogi święty Mikołaju, mamy nadzieję, że za rok znów przyjdziesz do wszystkich grzecznych – tych małych i tych dużych!

Julia Opanasiuk
ZPU Oddział w Sławucie


Zadanie współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku