Szkoła w Gródku Jagiellońskim pamięta o polskich świętach

W szkole Studio Creative działającej przy Organizacji Społecznej Towarzystwo Kultury Polskiej im. Władysława Jagiełły w Gródku Jagiellońskim zorganizowano obchody Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji uczniowie przygotowali akademię okolicznościową, w której trakcie został odśpiewany hymn Polski. Lekcja na temat odzyskania przez Polskę niepodległości była okazją do dyskusji o polskiej historii. Na jej zakończenie wszyscy zostali poczęstowani rogalami świętomarcińskimi.

Szkoła celebruje również inne polskie święta patriotyczne, uczestniczy w takich akcjach jak Narodowe Czytanie czy „Szkoła do hymnu”. 3 maja w Studio Creative obchodzono Święto Narodowe Trzeciego Maja. Uczniowie wzięli udział w lekcji, która przybliżyła im kulisy przyjęcia w Polsce pierwszej w Europie ustawy zasadniczej.

Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania szkół społecznych na Ukrainie” realizowany jest przez Fundację Wolność i Demokracja, dofinansowany przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki.