Twarze, maski, gęby… Wciąż pytam o Polskę – spotkanie w Centrum Integracji w Zamłyniu

Uczestnicy projektu teatru eksperymentalnego z Równego i z Kowla w dniach 25-28 października w gościnnych progach księdza Jana Burasa w Zamłyniu przygotowywali spektakl.

Cztery dni wytężonej pracy przerywanej tylko na smaczne posiłki przyniosło widoczny efekt w postaci gotowego przedstawienia. Wielokrotnie powtarzane sceny i akty, wcielanie się w role było męczące, ale jednocześnie ciekawe i inspirujące.
Tak jak zaplanowano, spektakl wciąż się zmienia, przybiera nowy kształt, jego scenariusz ulega ciągłym zmianom podyktowanym natchnieniem twórcy, możliwościami aktorów oraz końcowym efektem scenicznym.
Uczestnicy teatru eksperymentalnego z Równego i Kowla byli bardzo zaangażowani w projekt, otwarci na grę i na nowe wyzwania. Do prób przystąpili w koszulkach zaprojektowanych przez Mariannę Jakobczuk.
Koordynatorzy przygotowali dla nich wieczór zatytułowany Piżama Party, w czasie którego zamienili się w modelki i modeli i grali wybrane sceny ze spektaklu, a także wieczór poświęcony piosenkom przygotowywanym do przedstawienia.
Wszyscy, dzięki uprzejmości i gościnności ks. Jana, mieli możliwość przejażdżki konno i rowerem, aby trochę zaczerpnąć świeżego powietrza. Miss i Mister Piżama Party w nagrodę pojechali w ostatni dzień pobytu na białym koniu.

Wiesław Pisarski, nauczyciel przysłany do Kowla przez ORPEG
Zdjęcia: Serhiej Lisiwka

Projekt realizowany w ramach programu Fundacji Wolność i Demokracja „Biało-czerwone ABC” finansowanego ze środków Senatu RP.

tmg1 tmg2 tmg3 tmg4 tmg5 tmg8