W Winnicy zakończyły się warsztaty integracyjne

6 listopada w stolicy Podola dobiegły końca warsztaty integracyjne dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli języka polskiego, których celem było nauczenie ich współpracy i komunikacji.

Ostatnie zajęcia były podsumowaniem cyklu spotkań edukatorów z przedstawicielami polskich szkół sobotnio-niedzielnych, działających w obwodzie winnickim. W ich trakcie uczestnicy pracowali nad realizacją celów projektu, tj. budowaniem kapitału społecznego poprzez aktywną współpracę uczniów, rodziców i nauczycieli i nauczenie ich skutecznego porozumiewania się. Przy okazji biorący udział w warsztatach miło spędzali w czas w przyjacielskiej atmosferze.
– Ciepłe i szczere słowa wdzięczności dla wszystkich. Piękne zdjęcia i pamięć o ciekawie spędzonym wspólnie czasie pozostaną w sercach naszych – powiedziała Łarysa Kowalenko, główna koordynatorka warsztatów integracyjnych, pracownica Instytutu Kształcenia Podyplomowego w Winnicy.
Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Rozwój edukacji polskiej na Ukrainie”, realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach sprawowania opieki Senatu na Polonią i Polakami za granicą.

„Słowo Polskie”

0811_win-6_thumb_medium600_ 0811_win-2_thumb_medium600_ 0811_win-9_thumb_medium600_ 0811_win-10_thumb_medium600_ 0811_win-5_thumb_medium600_ 0811_win-3_thumb_medium600_