Uczniowie z Londynu odkrywają polskie lektury

Dzieci z klasy 3 Polskiej Szkoły Sobotniej im. Kardynała Wyszyńskiego w Londynie omawiały treść książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie”. Przebojowa, pełna humoru i zwrotów akcji lektura bardzo przypadła do gustu naszym młodym czytelnikom.

To niezwykle zabawna i wciągająca książka. Tytułowy kotek Cukierek jest wielkim rozrabiaką, a to wszystko robi wyłącznie w celu zabawy i przyjemności. Nie jest zły, po prostu jest sobą.

Trzecioklasiści w trakcie swoich zajęć rozmawiali na temat treści książki, dzielili się swoimi spostrzeżeniami, z radością opowiadali o najzabawniejszych przygodach i wyczynach głównego bohatera. Następnie wykonali metryczkę książki, porządkowali zdarzenia według kolejności chronologicznej, wykonali scenki dramowe, sprawdzające znajomość lektury, a na koniec wykonali piękne tematyczne prace plastyczne i wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą okładkę przygód niesfornego kotka.

Nasi uczniowie pokochali tą lekturę, więc zapraszamy wszystkie dzieci do jej przeczytania.

Projekt „Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej Wielkiej Brytanii: w Szkocji i Londynie” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja. Projekt dofinansowano przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach konkursu: ,,Wspieranie edukacji polonijnej i polskiej poza granicami Polski 2023”.