Uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów szkółki sobotniej im. Jadwigi Jakubowskiej w Nowogrodzie Wołyńskim.

6 sierpnia 2020 roku w Nowogrodzie Wołyńskim odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla absolwentów Polskiej Szkółki Sobotniej im. J. Jakubowskiej.
W tym roku pożegnanie z uczniami zupełnie nie przypominało tego, które znamy. Nie było części artystycznej, ładnie udekorowanej sali, wielu gości…
Ale w czasie pandemii udało nam się zrobić to jeszcze lepiej, ciekawiej, w dość nietradycyjny dla nas sposób.
Rozdanie świadectw odbyło się na świeżym powietrzu , na tarasie widokowym. Wspólne odśpiewanie hymnów narodowych, krótka cześć oficjalna i wieczorem wspólne ognisko – stworzyły niesamowitą atmosferę , którą, jestem pewna, nasi absolwenci zapamiętają na całe swoje życie.
Dziękujemy serdecznie za pomoc i wsparcie naszego przedsięwzięcia pełniącej obowiązki burmistrza miasta Pani Oksanie Gwozdenko oraz Wydziałowi Kultury Urzędu miasta Nowogród Wołyński Pani Łarysie Zając.
Polska Szkółka Sobotnia im. J. Jakubowskiej  w Nowogradzie Wołyńskim na Ukrainie jest wspierana przez Fundację Wolność i Demokracja  od 2014 roku w ramach realizacji projektu Biało-czerwone ABC.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

.