VII Ogólnoukraińskie Dyktando w Baranówce na Ukrainie

11 października 2020 r. w Baranówce w siedzibie Stowarzyszenia „Świetlica Polska” odbyło się VII Ogólnoukraińskie Dyktando z Języka Polskiego „Ja piszę, Ty piszesz, My piszemy… po polsku”, realizowane w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie” przez Fundację Wolność i Demokracja.
W dyktandzie wzięło udizał 32 uczniów szkółki sobotniej działającej przy Stowarzyszeniu.
Dyktando odczytał nauczyciel języka polskiego Włodzimierz Chimicz.
Po zakończeniu akcji oświatowej każdy z ucześników otrzymał upominek  w  postaci notatnika i piórnika oraz słodycze. Poziom umiejętności pisania dyktanda był różny – młodzi uczęstnicy popełnili błędy, jednak juri wyłoniło zwycięzców. Tytuł „Mistrza języka polskiego na Ukrainie” uzyskała Ksenija Talko, tytuł „I wicemistrza języka polskiego na Ukrainie – Władysława Radomska, a
„II wicemistrza języka polskiego na Ukrainie – Oleksandr Semaszko.
Najmłodszym uczęśnikiem została Marjana Łoś (10 lat). Każdy ze zwycięzców otrzymał w nagrodę pen-Drivera, a najmłodsza uczęsnica otrzymała książkę wierszów autora Agnieszki Frączek i dużo słodyczy. Konkurs odbył się w ciepłej atmosferze oraz zgodnie z zasadami kwarantanny.
Dziękujęmy Fundacji Wolność i Demokracja za piękną inicjatywe i nagrody dla uczestników dyktanda.
Autor:     Ludmiła Chimicz 
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Premiera w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.