Warszawska jesień z Polską

Dzięki wsparciu Senatu RP  w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granica w roku 2017 oraz Fundacji „Wolność i Demokracja” na przełomie października i listopada 17-osobowa grupa Polskiej Macierzy Szkolnej z Wuppertalu (Niemcy) spędziła kilka wspaniałych dni w stolicy naszej Ojczyzny.

Od  29.10. do 05.11.2017 r. poza codziennymi zajęciami z języka polskiego i nauką związaną z przygotowaniem nas do ważnego dla nas egzaminu   odwiedziliśmy wiele wspaniałych miejsc w Warszawie.

Z Pałacu Kultury oglądaliśmy  panoramę miasta, odwiedziliśmy zabytki Starówki, Cmentarz na Powązkach oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Słuchaliśmy ciekawych opowiadań pana Roberta Czyżewskiego Prezesa Fundacji Wolność i Demokracja, który często towarzyszył naszym wędrówkom .

Bardzo podobało nam się w Centrum Nauki „Kopernik”, oczarował Pałac Łazienkowski i wiele innych miejsc. Byliśmy w Senacie RP i w Sejmie. Pani Julia Savelieva, która była koordynatorką naszego pobytu wspaniale potrafiła zorganizować nam czas. Nie zapomnimy całodniowej wycieczki do Kazimierza Dolnego, która była ukoronowaniem całego pobytu. Było wspaniale!

Szanowni Państwo, dzięki Państwa  życzliwości i zaangażowaniu zobaczyliśmy Warszawę, której nie znaliśmy  i o której z dumą opowiadamy naszym niemieckim przyjaciołom… Dziękujemy!

Wyjazd edukacyjny “Warszawska Jesień z Polską” zrealizowano w ramach projektu   „Pod znakiem białego Orła. Dofinansowanie wydarzeń uzupełniających edukację polską i o Polsce w Niemczech” .Projekt współfinansowany przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 r.