Wigilia z jasełkami, szopkami i Mikołajem w Worksop

9 grudnia w Polskiej Szkole Sobotniej w Worksop (Anglia) odbyła się Wigilia, która wprowadziła całą naszą szkolną społeczność w prawdziwie świąteczny nastrój. Uroczystość rozpoczęła się jasełkami w wykonaniu klas III i IV, w trakcie których wspólnie śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie zespołu muzycznego z Birmingham.

Następnie Dyrektor Szkoły ogłosiła wyniki konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i wręczyła nagrody wszystkim uczestnikom. Dużym zaskoczeniem był humorystyczny wytęp niespodzianka naszego zespołu tanecznego, który znakomicie wpisał się w całość wydarzenia.

Na spotkaniu odbył się kiermasz, na którym można było nabyć przepiękne ozdoby świąteczne wykonane przez naszych zdolnych uczniów. Na zakończenie na wszystkich uczestników czekał obfity poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Również w tym dniu, jak co roku, do naszej szkoły zawitał Mikołaj, który wręczył wszystkim uczniom piękne prezenty.

Projekt „Biało-czerwone ABC. Wspieranie inicjatyw edukacyjnych uzupełniających edukację polskojęzyczną na świecie” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja. Projekt dofinansowano przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach konkursu: „Wspieranie dzieci i młodzieży polonijnej oraz polskiej mieszkającej poza granicami Polski”.