Wokalno-taneczny zespół “Wszystko w porządku” na Międzynarodowym festiwalu-konkursie ” Świat gwiazd ” w Odessie.

29-30 czerwca wokalno-taneczny zespół “Wszystko w porządku”, który działa przy Polskim Kulturalno-Oświatowym Stowarzyszeniu “Rodzina” (Browary) brał udział w Międzynarodowym festiwalu-konkursie artystycznym ” Świat gwiazd ”  w Odessie.
Śpiewali ulubioną piosenkę ludową “W moim ogródecku”. Także uczestniczyły solistki Maria Nowak i Anastazja Popławska, i duet sióstr Maria i Wiktoria Kołomijec. Dziewczyny również przedstawiły pieśni ludowe – “Dwie mili za Warszawą”, “Lipkę”, “Oj zagraj mi, muzyko”.
W nominacji – ludowe wokale, zespół zajął pierwsze miejsce, Nastia, duet Marii i Wiktorii także pierwsze miejsca, a Maria Nowak – drugie.
Oprócz tego zespół “Wszystko w porządku” otrzymał zaproszenie  na festiwal do Grecji i certyfikat na 1250 euro.
Było trudno, ponieważ upał i trema nie pomagały, ale było ciekawie i wesoło. Jednym słowem – emocjonalnie!
Między próbami i występami udawało się wykąpać w morzu, popływać na statku i pooddychać morskim powietrzem.
Udało się również zawitać do stowarzyszenia polonijnego “Polska nuta” a potem zwiedzać  Odessę. A przewodnikiem po mieście był prezes “Polskiej nuty” pan Wiktor Pajgert, który opowiedział nam wiele ciekawych historii, w tym także związanych z Polską, a robił to zachwycająco.
Wokalno-taneczny zespół “Wszystko w porządku”, jest wspierany przez Fundacje Wolność i Demokracja w ramach projektu “Wielka Polska rodzina – rośniemy w siłę”.
 Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Autor: Helena Nowak

Zapraszamy do obejrzenia relacji: