Wręczenie nagród laureatom V Olimpiady Historii Polski 2020/2021 „W drodze do Niepodległości” w Hiszpanii

W piątek 17 grudnia w siedzibie Instytutu Polskiego w Madrycie odbyło się wręczenie dyplomów i nagród hiszpańskim uczestnikom V Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą.  W uroczystości wzięły udział dyrektor Instytutu Polskiego w Madrycie Mirosława Kubas-Paradowska oraz konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Madrycie Ilona Hahn, które wręczyły wyróżnionym dyplomy oraz nagrody. Instytut Polski w Madrycie postanowił dodatkowo uhonorować obu olimpijczyków z Hiszpanii i przygotował dla każdego z nich zestaw książek.

Tytuł laureata V edycji uzyskał uczęszczający w roku 2020/21 do II klasy liceum ogólnokształcącego Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Madrycie Jakub Bieś. Wyróżnieni zostali także uczestnik II etapu olimpiady Wiktor Martín Walas, uczący się w zeszłym roku w I klasie liceum ogólnokształcącego w Szkole Polskiej przy Ambasadzie RP w Madrycie oraz nauczyciel wiedzy o Polsce w tej szkole, Ernest Kowalczyk, który przygotował do konkursu obu uczniów. Kierownik Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Madrycie Małgorzata Małaśnicka odebrała z kolei dyplom nadający szkole tytuł „placówki olimpijczyków”.

Olimpiada Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą jest inicjatywą Polskiego Towarzystwa Historycznego realizowaną we współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja.

Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

 

 

 


ZOBACZ  BIEŻĄCE INFORMACJE

 

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

 

ORGANIZATORZY: 

 

 

 

 

PARTNERZY: 

 

 

 

 

 

PATRONAT: