Wsparcie metodyczne dla polskich szkół w Niemczech

Współpraca z Fundacją Wolność i Demokracja w projekcie „Pod znakiem białego Orła” oraz dofinansowanie ze strony Senatu RP w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą w roku 2017 r. umożliwiły m.in. częściowe pokrycie kosztów administracyjnych, związanych z istnieniem i funkcjonowaniem szkół Polskiej Macierzy Szkolnej w Niemczech oraz zakup koniecznych pomocy metodycznych i materiałów edukacyjnych.

Dziennika lekcyjnego, papieru i tuszu do drukarki, skoroszytów, zeszytów, pisaków,  kredek, ołówków, plasteliny etc. nie może zabraknąć w żadnej szkole, która dba o wszechstronny rozwój swoich uczniów, często wyrównując w ten sposób niedobory domu. Takich zakupów dokonano – odpowiednio do liczby uczniów – dla wszystkich szkół Macierzy.

Nie zapomniano o nauczycielach. Zgodnie z potrzebami kupiono pomoce metodyczne i materiały edukacyjne (w tym lektury szkolne, podręczniki, literaturę fachową, materiały ćwiczeniowe, dyktanda), a także sprzęt elektroniczny, by multimedialna oprawa już na stałe towarzyszyła uczniom i nauczycielom w Duisburgu, Duisburgu Niederrhein, Neukirchen Fluyn, Paderborn I, Paderborn II, Solingen, Wuppertal I i III  oraz w grupie certyfikatowej.

Ponadto do placówki w Solingen, która w lutym 2017 r. została przeniesiona do nowej siedziby, trafiła tablica magnetyczna, monitor do Wuppertalu II, zaś rzutniki komputerowe z osprzętem do szkół Paderborn I i II, jak i grupy certyfikatowej w Wuppertalu. Zespół PMSz „Perełka” wreszcie otrzymał przenośny głośnik, co podczas ich występów wzmocni – w to nie wątpimy – siłę głosu polskiej kultury w Niemczech, a na wszystkich uczniów, nauczycieli, członków i przyjaciół Macierzy czekają znaczki organizacji. Dziękujemy za dobrą zmianę!