Zakończenie roku szkolnego  w Szkole Sobotniej przy Nadzbruczańskim Stowarzyszeniu Kultury i Języka Polskiego w Husiatyniu

Rok szkolny 2020/2021 zakończył się w Szkole Sobotniej przy Nadzbruczańskim Stowarzyszeniu Kultury i Języka Polskiego w Husiatyniu 5 czerwca. Tego dnia w szkole nie było tradycyjnych lekcji, ale zorganizowano uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego i wręczania świadectw i dyplomów. W tym roku mieliśmy trzech absolwentów.  Życzymy im dalszych sukcesów w nauce i w życiu oraz mamy nadzieję, że o nas nie zapomną i że będą pielęgnować zawiązane tu przyjaźnie.

 Po uroczystości wszyscy częstowali się, bawili i opowiadali o swoich planach na wakacje. Zakończenie roku szkolnego to ważny moment dla każdego ucznia, który po wakacjach rozpocznie nowy etap w życiu. Do zobaczenia we wrześniu!

Szkołą Sobotnia przy Nadzbruczańskim Stowarzyszeniu Kultury i Języka Polskiego w Husiatyniu jest wspierana przez Fundację Wolność  i Demokracja w ramach projektu Projekt „Biało-Czerwone ABC. Wsparcie inicjatyw edukacyjnych uzupełniających edukację polskojęzyczną na Ukrainie”.

Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu „Polonia i Polacy za granicą 2021”.