Zakończenie roku w Świetlicy Parafialnej we Lwowie

Lwowska Świetlica Parafialna dla dzieci funkcjonuje przy Fundacji „Dajmy Nadzieję”. Oferuje dzieciom i młodzieży zajęcia z języka polskiego, muzyczne, historyczne oraz zajęcia „Poznajemy tradycje polskie”.

Tradycją świetlicy jest organizacja corocznego występu dzieci i młodzieży związanych z placówką. To nie tylko okazja do prezentacji artystycznych talentów najmłodszych, ale także moment pełen wdzięczności i refleksji nad wspólną drogą. W tym roku, podczas uroczystego zakończenia działalności świetlicy, tematem przewodnim było życie i dzieło św. Józefa Bilczewskiego, patrona Archidiecezji Lwowskiej, z okazji setnej rocznicy jego śmierci.

Święty Józef Bilczewski jest postacią niezwykle ważną dla historii Kościoła i wiernych. Przedstawienie było doskonałą okazją do przywołania jego dziedzictwa i ukazania go w nowym świetle, zwłaszcza młodszemu pokoleniu. Występ dzieci i młodzieży był pełen emocji, kreatywności i zaangażowania. Rodzice, przyjaciele Świetlicy Parafialnej oraz licznie zaproszeni goście mieli okazję delektować się nie tylko artystycznymi dokonaniami dzieci, ale także zgłębiać historię i nauczanie św. Józefa Bilczewskiego. Wszystko to w atmosferze pełnej radości, wspólnoty i wdzięczności za kolejny rok wspólnego działania.

Zakończenie roku w Świetlicy Parafialnej przy Fundacji „Dajmy Nadzieję” z pewnością pozostawiło trwałe wspomnienia i zainspirowało do dalszej wspólnej pracy na rzecz dobra i rozwoju społeczności. Tradycja corocznych występów nie tylko pielęgnuje kreatywność dzieci i młodzieży, ale również buduje silne więzi społeczne, które są fundamentem wspólnoty lokalnej.

Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania szkół społecznych na Ukrainie” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja, dofinansowany przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki.