Zakończyliśmy rekrutację uczestników VIII Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2023/2024
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że 20 listopada 2023 roku rejestracja uczestników I etapu VIII Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2023/2024 oraz II Konkursu Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą dla uczniów dla Juniorów została zamknięta.
Do udziału w Olimpiadzie zgłosiło się około 380 uczniów z 22 krajów.
Wszyscy uczestnicy zarejestrowani za pośrednictwem komisji egzaminacyjnych ze swoich krajów otrzymali klucze dostępu do platformy egzaminacyjnej.
Wszyscy zarejestrowani uczestnicy Olimpiady, którzy spełnili warunki zawarte w Regulaminie Olimpiady, otrzymali indywidualne klucze dostępu do platformy egzaminacyjnej. Testy próbne odbędą się od 22.11.2023 do 24.11.2023 do godz. 22.00 czasu polskiego.
Eliminacje pisemne I etapu VIII Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą odbędą się 26 listopada 2023 r. o godzinie 13.00 czasu polskiego za pośrednictwem platformy egzaminacyjnej https://olimpiadahistoriipolski.pl/
Eliminacje pisemne I etapu II Konkursu Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą dla Juniorów odbędą się 26 listopada 2023 r. o godzinie 15.00 czasu polskiego za pośrednictwem platformy egzaminacyjnej https://olimpiadahistoriipolski.pl/
Udział w Olimpiadzie i Konkursie jest możliwy tylko dla uczestników zarejestrowanych za pośrednictwem komisji szkolnych.
Link do uroczystej inauguracji online za pośrednictwem platformy Zoom uczestnikom wydarzenia zostanie wysłany.
Więcej na temat Olimpiady: VIII Olimpiada Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2023/2024.
Olimpiada Historii Polski to inicjatywa Polskiego Towarzystwa Historycznego organizowana przez Fundację Wolność i Demokracja. Celem Olimpiady jest popularyzacja wiedzy o historii Polski wśród młodzieży zamieszkałej i uczącej się poza granicami Polski, jak również rozwijanie zainteresowań, kształtowanie i umacnianie świadomości historycznej młodzieży, a poprzez to wspieranie polskiej tożsamości za granicą. W Olimpiadzie może wziąć udział każdy uczeń polskiego pochodzenia uczący się poza granicami Polski, niezależnie od rodzaju placówki oświatowej.
W ramach VIII Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą dla dzieci szkół podstawowych w wieku 10-13 lat odbędzie się II Konkurs Historii Polski dla Juniorów dla Polonii i Polaków za granicą.
Do I etapu VIII Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2023/2024 zgłaszać się mogą uczniowie urodzeni w roku 2009 lub wcześniej.
Do I etapu II Konkursu Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą dla Juniorów mogą zgłaszać się uczniowie urodzeni w latach 2010-2013.
Przypominamy o zbliżającym się spotkaniu organizacyjnym dla nauczycieli, przedstawicieli komisji szkolnych I etapu VIII Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2023/2024.
Spotkanie na Zoomie już dziś w czwartek:
23.11.2023 – 19.00 czasu polskiego – spotkanie dla nauczycieli, uczniów i przedstawicieli komisji szkolnych I etapu VIII Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2023/2024
23.11.2023 – 20.00 czasu polskiego – spotkanie dla nauczycieli, uczniów i przedstawicieli komisji szkolnych I etapu II Konkursu Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą dla Juniorów.
W każdym ze spotkań można będzie uczestniczyć za pomocą linku na Zoomie.
Temat: Olimpiada Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2023/2024.
Czas: Jest to spotkanie cykliczne, spotkanie w dowolnym momencie.
Dołącz do spotkania na Zoomie.
Więcej informacji na temat Olimpiady https://wid.org.pl/olimpiada-historii-polski/. Zgłoszenia będą przyjmowane przez szkolne komisje egzaminacyjne, lista placówek zostanie już wkrótce udostępniona na stronie internetowej. Zapraszamy do kontaktu placówki, które chciałyby podjąć się koordynacji Olimpiady na swoim terenie poprzez stworzenie szkolnej komisji egzaminacyjnej – odpowiedzialnej za komunikację między organizatorami a uczestnikami poszczególnych etapów. Wszelkie pytania prosimy kierować pod adres [email protected].
Dofinansowano przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki.