1 czerwca 2019r. – Dzień Dziecka w Polskiej Szkole przy PMK w Wiesbaden.

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. (Janusz Korczak)

Jak co roku o tej porze – 1 czerwca 2019 – odbył się przy Polskiej Misji Katolickiej w Wiesbaden Dzień Dziecka w Szkole Polskiej. Miał on miejsce na placu sportowym Frauenstein Wiesbaden. Uśmiechów w tym dniu było bez liku, a to dlatego, iż organizatorzy zapewnili moc przeżyć i atrakcji dla dzieci i rodziców.
Wyśmienita pogoda, świetne miejsce, a przede wszystkim organizacja na najwyższym poziomie zapewniły wszystkim uczestnikom wspaniałą zabawę.
Dzieci przy stoisku malarskim, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przeobrażały się za sprawą naszych utalentowanych Pań w kotki, motyle i księżniczki.
Dzieci i dorośli mogli wziąć udział w wielu konkursach, np. w skokach na trampolinie, w tańcach góralskich, w przeciąganiu liny, które cieszyło się powodzeniem wśród wszystkich grup wiekowych. Konkursy przeprowadzili przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieżowego, wręczając wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy.
Oczywiście nie zabrakło również przysmaków dla naszych najmłodszych – wyśmienicie smakowały serwowane kiełbaski z grilla, lody, ciasta oraz wata cukrowa.
Zabawy i konkurencje sportowe przeprowadzone przez nauczycielki z naszej szkoły: panią Krystynę Maciejuk, panią Barbarę Pieknioczkę oraz panią Agnieszkę Rzepkę sprawiły dzieciom dużo radości i dały mnóstwo satysfakcji ze zdobywania słodkich nagród.
Nad przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwał ksiądz proboszcz dr Adam Prorok – przewodniczący Stowarzyszenia Pro Cultura Christiana i dyrektor szkoły oraz zawsze pomocny ksiądz wikariusz Damian Widera. Na serdeczne podziękowania zasługują przedstawiciele Rodziców dzieci Polskiej Szkoły oraz ministranci i lektorzy PMK Wiesbaden, którzy dołożyli wszelkich starań, aby ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich dzieci z naszej szkoły i z całej parafii.
Całe przedsięwzięcie było współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

   Autor:      mgr Barbara Pieknioczka, nauczyciel szkoły

Szkoła prowadzona od września 2009 r.  przez  Parafialne Stowarzyszenie Chrześcijańskiego Centrum   „Pro Cultura Christiana” e.V. w Wiesbaden.


Wydarzenie współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w partnerstwie z Fundacją Wolność i Demokracja w ramach projektu “Pod znakiem Białego Orła. Wspomaganie i rozwijanie szkolnictwa polskiego w Niemczech”.