Zakończenie roku szkolnego roku w Polskiej Szkole Sobotniej w Równem

28 maja 2019 roku w Polskiej Szkole Sobotniej, działającej przy Towarzystwie Kultury Polskiej na Rówieńszczyźnie im. Władysława Reymonta, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie odebrali świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe za wzorowe zachowanie i dobre wyniki w nauce. Najbardziej aktywnym uczniom, biorącym udział w uroczystościach szkolnych zostały wręczone dyplomy uznania.
Rok szkolny obfitował w wiele ciekawych wydarzeń i imprez przygotowanych przez uczniów, wśród których zapadły w pamięci: Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, konkurs wiedzy historycznej na temat „Kręte drogi do niepodległości ojczyzny” z okazji 100-lecia niepodległości Polski, jasełka bożonarodzeniowe, Dzień Babci i Dzień Dziadka, akademia z okazji Święta Konstytucji 3 maja.
Na zakończenie pan Władysław Bagiński, prezes Towarzystwa, życzył wszystkim dzieciom słonecznych i pięknych wakacji, a po trzech miesiącach szczęśliwego powrotu do szkoły.

Projekt został współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Program rozwoju polskiej edukacji na Ukrainie”