100 wierszy na 100 lat Niepodległej

30 października w Bibliotece im. D. Czyżewskiego w Kropywnyckim odbył się konkurs recytatorski „Lubię Polskę: 100 wierszy na 100 lat Niepodległej”.

Konkurs był efektem realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja siedmiodniowego obozu edukacyjnego dla młodzieżowych animatorów środowisk polskich za granicą w ramach projektu „Ja – Lider. Obóz edukacyjny dla młodzieżowych animatorów środowisk polskich za granicą”, realizowanego na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zainicjowali go liderzy Stowarzyszenia Polaków „Polonia” im. Karola Szymanowskiego w Kropywnyckim, którzy włączyli się też w jego organizację i realizację. W konkursie wzięło udział około 20 uczestników w dwóch grupach wiekowych. Zwyciężyli:

  • w starszej grupie – Daria Telna,
  • w młodszej – Władysława Koczerżenko.

Zwycięzcom gratulujemy.

 

Projekt „Ja – Lider. Obóz edukacyjny dla młodzieżowych animatorów środowisk polskich za granicą” jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej RP za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja w ramach konkursu „Organizowanie kolonii i innych form letniego wypoczynku dzieci i młodzieży polonijnej oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz i innych przedmiotów nauczanych w języku polskim za granicą”.