Młodzi Liderzy z Ukrainy w Warszawie

Fundacja Wolność i Demokracja po raz kolejny ma przyjemność gościć, przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej RP, młodzieżowych liderów polonijnych z Ukrainy.

W dniach 3-10 sierpnia 60-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Żytomierza, Gródka Podolskiego, Sławuty, Chmielnickiego, Beresteczka i Krzywego Rogu będzie mogła doskonalić swoje umiejętności liderskie, metodą warsztatową odkrywać mechanizmy skutecznej pracy zespołowej, doskonalić umiejętności posługiwania się językiem polskim oraz rozwijać swoje kompetencje miękkie podczas warsztatów liderskich i warsztatów z zarządzania projektami. Młodzieżowi liderzy odwiedzą Sejm, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz ciekawe turystycznie miejsca. Czekają też ich spotkania z rówieśnikami z Polski. Życzymy naszym gościom miłego i owocnego pobytu w kraju ojczystym!


Projekt „Ja – LIDER. Obóz edukacyjny dla młodzieżowych animatorów środowisk polskich za granicą” jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej RP w ramach konkursu „Organizowanie kolonii i innych form letniego wypoczynku dzieci i młodzieży polonijnej oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz i innych przedmiotów nauczanych w języku polskim za granicą”