Pierwsze efekty programu partnerstwa szkół

W ramach realizacji programu „Biało-czerwone ABC. Program partnerstwa szkół”, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej RP, 30 listopada 2017 odbyła się pierwsza z dwóch zaplanowanych na ten rok telekonferencji ze Szkołą  im. Grocholskich z Uładówki na Ukrainie.

Spotkanie młodzieży było transmitowane przez Internet za pomocą programu Skype. W jego trakcie uczniowie partnerskich szkół mieli możliwość wzajemnego poznania się i opowiedzenia o sobie w kilku słowach. Omówiono założenia programowe realizowanego projektu. Uczestnicy spotkania wykonali też biało-czerwone kwiaty z bibuły, które posłużą im do dekoracji sal na zbliżającą się kolejną, tym razem historyczną, konferencję 7 grudnia 2017.
Dziękujemy koleżankom i kolegom z Ukrainy za rozmowę i już przygotowujemy się do grudniowej konferencji.


Projekt „Biało-czerwone ABC. Program partnerstwa szkół” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej ramach zadania publicznego „Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce”.