Prezentacja wybitnych Polaków w formie gry edukacyjnej

W dniu 24 października 2017 zespół Fundacji Wolność i Demokracja  miał przyjemność uczestniczyć w prowadzeniu lekcji edukacyjnej i grze “Spółka Akcyjna”. Akcje odbyły się w Szkole nr 23 w Kijowie i Irpińskiej szkole nr 18.

Zabawa edukacyjna towarzyszyła wystawie “Wkład wielkich Polaków w kształtowanie się nowoczesnej gospodarki i ekonomii oraz przemian społecznych na ziemiach polskich w XIX wieku” realizowanych w Szkole nr 23 w Kijowie i Irpińskiej szkole nr 18 w miejscowości Kociubyńskie na Ukrainie.  Celem wystawy jest prezentacja sylwetek wybitnych Polaków, działaczy politycznych i społecznych, a także ekonomistów, przemysłowców i wynalazców  oraz wyeksponowanie ich osiągnięć na tle gwałtownych przemian gospodarczych, które zaszły w XIX wieku na ziemiach polskich.

 

Podczas gry edukacyjnej uczniowie, wcielając się w postacie sławnych polskich przedsiębiorców takich jak Leon Sapieha, Franciszek Stefczyk czy Jan Szczepanik, mieli możliwość w atrakcyjny sposób przyswoić sobie wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii oraz gospodarki. Jak dowodzą załączone zdjęcia, w czasie warsztatów uczniowie nie tylko zdobyli rzetelną dawkę wiedzy merytorycznej, lecz również świetnie się bawili.

Niektórzy uczniowie wcielili się w postacie Michała Elwiro Andriollego, Leona Sapiehy, Ignacego Łukasiewicza, Franciszka Stefczyka, Jana Szczepanika oraz Jana Tadeusza Lubomirskiego i opowiedzieli o sobie i swoich firmach, reszta klasy przy użyciu biletów bankowych o nominale 10 złotych inwestowała w wypromowane przez nich wynalazki, fabryki czy inne gospodarcze przedsięwzięcia. Po zakończeniu warsztatów uczniowie opuszczali klasę z uśmiechami na twarzach, z roziskrzonymi oczami i głowami pełnymi planów własnej rewolucji przemysłowej.

28


Проект співфінансується в рамках конкурсу «Публічна Дипломатія 2017» Міністерства Закордонних Справ РП – компонент «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2017 р.»

Projekt współfinansowany w ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP „Dyplomacja Publiczna 2017″, komponent “Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017”