Akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Stuttgarcie

W polskiej parafii w Stuttgarcie akademia z okazji  rocznicy 100-lecia niepodległości Polski  została zorganizowana przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie przyparafialne.

Dzieci i młodzież  pokazały licznie zebranym parafianom wierszem, prozą i pieśnią drogę naszego narodu do wolności.

W scenariuszu napisanym przez  Magdalenę Staehle  doszły do głosu postacie historyczne, politycy, wojskowi, duchowni, a co najważniejsze podkreślone zostało nie tylko znaczenie czynu, ale także naszej wiary w Bożą Opatrzność i zaufanie modlitwie, szczególnie różańcowej.

O piękną oprawę muzyczną postarała się grupa wokalno-instrumentalna pod kierownictwem Danuty Kaczmarek i Jacka Mischa.

Kostiumy uszyła i zaaranżowała Dorota Ruszkowska-Heubach.

Po uroczystej akademii parafianie mieli możliwość podzielenia się wrażeniami przy poczęstunku i pieśniach patriotycznych, a dla dzieci odbył się konkurs o 100-leciu niepodległości, zakończony rozdaniem dyplomów. Także uczestnikom konkursu na prace plastyczne i opracowania związane ze 100-leciem niepodległości przewodniczący Stowarzyszenia o. Jan Zubel wręczył nagrody i pogratulował serdecznie uczestnikom.

 

Przedsięwzięcie współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja w ramach projektu Senatu RP „Pod znakiem Białego Orła. Wspomaganie i rozwijanie szkolnictwa polskiego w Niemczech”