Akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Stuttgarcie

W polskiej parafii w Stuttgarcie akademia z okazji  rocznicy 100-lecia niepodległości Polski  została zorganizowana przez przyparafialne Stowarzyszenie Chrześcijańskie.

Dzieci i młodzież  pokazały licznie zebranym parafianom wierszem, prozą i pieśnią drogę naszego narodu do wolności.

W scenariuszu napisanym przez  Magdalenę Staehle, w którym były wypowiedzi postaci historycznych, polityków, wojskowych, duchownych, podkreślone zostało nie tylko znaczenie czynu, ale także naszej wiary w Bożą Opatrzność i zaufanie modlitwie, szczególnie różańcowej.
O piękną oprawę muzyczną postarała się grupa wokalno-instrumentalna pod kierownictwem Danuty Kaczmarek i Jacka Mischa.
Kostiumy uszyła Dorota Ruszkowska-Heubach.

Po uroczystej akademii parafianie mieli możliwość podzielenia się wrażeniami przy poczęstunku i pieśniach patriotycznych, a dla dzieci odbył się konkurs o 100-leciu niepodległości, zakończony rozdaniem dyplomów. Także uczestnikom konkursu na prace plastyczne i opracowania związane ze 100-leciem odzyskania niepodległości przewodniczący Stowarzyszenia o. Jan Zubel wręczył nagrody i serdecznie pogratulował.
Przedsięwzięcie było współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja w ramach projektu Senatu RP „Pod znakiem Białego Orła. Wspomaganie i rozwijanie szkolnictwa polskiego w Niemczech”.