„Biełsat po polsku” na Facebooku ma 5000 fanów

Polskojęzyczna wersja portalu belsat.eu publikuje swoje informacje między innymi na Facebooku. Dziś liczba fanów profilu strony „Biełsat po polsku” przekroczyła 5000.

Polskojęzyczna wersja strony belsat.eu dysponuje kontami na Facebooku, Twitterze i YouTubie. W ciągu ostatniego półrocza zyskała ponad 1 500 nowych fanów – osób zainteresowanych Białorusią, Europą Środkowo-Wschodnią, obszarem byłego ZSRS i wspierających wolne media. Liczba fanów TV Biełsat najszybciej rosła w czasie walki o zachowanie finansowania pierwszej niezależnej telewizji na Białorusi na przełomie 2016 i 2017 roku.

Statystyki oglądalności fanpagu Biełsatu na Facebooku z 8 lutego 2017 roku:

Biełsat we wschodnich mediach społecznościowych

Inne wersje językowe mają zdecydowanie więcej fanów i docierają w ten sposób do milionów czytelników. Białorusko- i rosyjskojęzyczni czytelnicy chętnie odwiedzają profile Biełsatu na portalach Odnoklasniki i VKontakte.

 

Profile Biełsatu w sieciach społecznościowych realnie wpływają na opinię społeczną na Białorusi. W ubiegły piątek podczas tzw. Wielkiej rozmowy z szefem państwa – spotkania z udziałem mediów, ekspertów oraz przedstawicieli partii politycznych i NGO, Łukaszenka oświadczył, że na wprowadzenie dekretu o zapobieganiu społecznemu pasożytnictwu negatywnie zareagowało zaledwie kilka tysięcy osób. W odpowiedzi na te słowa na fanpage’u Biełsatu zorganizowana została akcja  „Otwórz oczy Łukaszence – pokaż ilu nas jest!  Wyraź swoje oburzenie – daj lajka!”. Okazało się, że niezadowolonych jest o wiele więcej, niż wydaje się białoruskiej głowie państwa –  w ciągu weekendu niniejszy post zebrał  ponad 1 mln 300 tys. odsłon,  ponad 130 tys. polubień,  ponad 3,2 tys. udostępnień  i 708 komentarzy.

źródło: PJr, KR, belsat.eu