Byliśmy na obozie harcerskim w Polsce!

W dniach od 7 do 22 lipca 2019 r. odbył się w miejscowości Skrzynia koło Tucholi obóz harcerski, w którym uczestniczyła m.in. drużyna działająca przy parafialnej Szkole Sobotniej w Hamburgu – I Drużyna Harcerska w Hamburgu „Białe Orły”. W czasie obozu odbyły się zajęcia kajakarskie, wspinaczkowe, pierwszej pomocy, strzeleckie, zwiedziliśmy muzeum Indian, a nadto również uczestniczyliśmy w grach, zabawach i nabyliśmy wiele nowych umiejętności związanych z budowaniem obozu takich jak stawianie wojskowych namiotów, zbijanie bramy z drewna, półek czy gretingów.

W czasie trwania obozu odwiedził nas druh Franek Pepliński, Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego – Świat, który przyleciał z Londynu, aby z nami wspólnie spędzić dwa dni. Była to wspaniała przygoda, podczas której nawiązaliśmy przyjaźnie, przeżyliśmy wspaniałe przygody i nauczyliśmy się nowych umiejętności. Nie brakowało również wspólnych polowych mszy św., w których uczestniczyli harcerze i wczasowicze z pobliskiego ośrodka wypoczynkowego.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą w ramach realizacji projektu “Pod znakiem białego orła. Wspieranie oświaty polonijnej w Niemczech – kontynuacja”.

Od września ruszamy z kolejnymi zbiórkami w naszej Szkole Sobotniej i przygotowujemy się do następnego biwaku.

CZUWAJ !

 Autor : Ks. Rafał Zachmielewski