Szkoła Lidera Polonijnego. „Ja-Lider” Anno Domini 2019

W dniach 7-17 lipca 2019 roku w Stroniu Śląskim 5-osobowa grupa członków Studenckiego Klubu Polskiego z Żytomierza wzięła udział w projekcie „Szkoła Lidera Polonijnego. Ja-Lider”.

Uczestnikami projektu była młodzież z różnych państw: Białorusi, Litwy, Mołdawii i Ukrainy. Szkolenia zostały zorganizowane w celu rozwijania kompetencji liderskich oraz umiejętności tworzenia i skutecznej realizacji projektów. W wyniku współpracy zespołów powstały projekty na przyszłość.
„Jestem bardzo wdzięczna, że byłam częścią projektu „Ja-Lider”. W ciągu tych 10 dni miałam ciekawe zajęcia, podczas których nauczyłam się, jak efektywniej komunikować z ludźmi. Zrozumiałam, jak pracować w zespole, jak motywować i inspirować uczestników naszego zespołu i, co najważniejsze, jak zdobyć autorytet wśród nich. Myślę, że to są takie fundamentalne cechy, które ma naturalny lider. Dzięki panu Zbyszkowi, panu Jackowi i panu Krzysztofowi nauczyłam się być autorytetem dla naszego zespołu i innych ludzi w ogóle”, oceniła jedna z uczestniczek.

Podsumowanie projektu znajduje się na http://slowopolskie.org/szkola-lidera-polonijnego-ja-lider-w-stroniu-slaskim/