Dobiega końca bardzo bogaty na święta maj a razem z nim kolejny rok szkolny w Sławucie.

 

Nareszcie w Szkole Sobotniej przy ZPU w Sławucie w końcu maja udało się zorganizować dwie imprezy nie zdalnie lecz w klasie, w obecności uczniów, ponieważ obchody świąteczne 2 i 3 maja odbyły się zdalnie.

W sobotę, 29 maja zebraliśmy w siedzibie naszej Szkoły razem z naszymi uczniami żeby powitać naszych najdroższych i najukochańszych matek, pożegnać rok szkolny i powitać zawsze tak długo oczekiwane wakacje.

Oczywiście, że zaczęliśmy od ciepłych słów naszym matkom. Chociaż na pewno nikt i nigdy nie znajdzie takich słów, które by przekazały wdzięczność i miłość każdego dziecka do swej mamusi. Powitały matek uczniowie młodszej grupy. Najcieplejsze słowa i życzenia płynęły z głębi małych wdzięcznych serduszek.

No i najbardziej oczekiwana część święta – otrzymanie świadectw o ukończeniu kolejnego roku szkolnego. Ta chwila jest zawsze bardzo wesołą i jednocześnie trochę smutną. Wesołą, bo już niedługo będziemy mieć lato i wakacje, a smutną dlatego że od nas idą nasi dorośli dzieci, które już kończą szkołę i lecą na studia do uniwersytetów. Powitali naszych absolwentów uczniowie grupy średniej. Najmłodsze dzieci oprócz świadectw otrzymały medale. Treść każdego medalu jest inna, dlatego że każde dziecko jest unikatowe i niepowtórne. A jeszcze, to malutki egzamin – trzeba było przeczytać napis na medalu, zrozumiale, że napis jest po polsku.

W takie chwili chce się szczerze podziękować wszystkim rodzicom, którzy pomagali nauczycielom w  nauce w tym roku. Dziękujemy również naszym uczniom i Pani Prezes Związku Polaków na Ukrainie Oddział w Sławucie Julii Opanasiuk. Nauka i działalność Szkoły odbywa się w ramach Projektu Fundacji Wolność i Demokracja ” Biało-czerwone ABC.”

 Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

Życzymy zdrowych, ciepłych, wesołych i udanych wakacji!

Larysa Cybula, ZPU Oddział w Sławucie, 2 czerwca 2021 r.